Kryesore

Covid/ 358 testime, regjistrohen 5 raste të reja në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 21/07/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se janë regjistruar 5 raste të reja dhe asnjë viktimë. Këto janë  të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë lidhur me 24 orët e fundit, ku janë kryer 358 testime për Covid-19. Në të gjithë vendin janë 104 raste aktive.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,926 pacientë me Covid 19.  Prej tyre 2,265 kanë humbur jetën./Opinion.al

Pas