Rajoni

Covid/316 raste të reja dhe 10 viktima shënohen në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 10/10/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka shënuar në 24 orët e fundit 316 raste të reja të infektimeve nga Covid 19, në 3,486 teste të realizuara. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 10 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë 240 qytetarë janë shëruar duke e çuar në 181.031 numrin e përgjithshëm të të shëruarve. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 6, 831 persona./Opinion.al

Pas