Bota

COVID-19/ Vijon të ulet bilanci i viktimave në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 23/06/20 |
Opi Nion

Vijon të ulet bilanci i viktimave nga koronavirusi më Itali.  Emergjencat Civile raportojnë se në 24 orët e fundit në vend kanë humbur jetën 18 persona, krahasuar me 23 që ishin regjistruar një ditë më parë.

Sipas të dhënave ky është bilanci më i ulët i humbjeve të jetës që prej 2 marsit. Ulje ka pësuar dhe numri i personave të rinj të infektuar për të cilët Emergjencat Civile bëjnë me dije se ishin 122.

Që nga nisja e pandemisë në Itali numërohen 34.675 viktima dhe mbi 238 mijë persona të infektuar me koronavirus./ Opinion.al

Pas