Kryesore

COVID-19/ Ulen rastet e reja në Kosovë, asnjë vdekje në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 31/05/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë raportuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 5 raste të reja dhe asnjë viktimë nga koronavirusi.

Bëhet me dije se eastet pozitive janë nga komunat: Fushë-Kosovë, Gjilan, Mitrovicë, Obiliq dhe Prishtinë, secila me nga një rast.

Lajmi i mirë është që gjatë 24 orëve të fundit, në territorin e Kosovës janë shpallur 184 të shëruar 184 qytetarë.
Numri total i rasteve pozitive është 107.410 raste nga 611.357 persona të dyshimtë në virusin COVID-19 dhe 2.243 raste të vdekjes./Opinion.al

Pas