Rajoni

COVID-19/Rritet numri i viktimave në Kosovë, konfirmohen 258 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:22 - 30/07/20 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 16 persona, duke e çuar në total numrin e viktimave në 212.

Ndërkohë, po në harkun kohor të 24 orëve janë konfirmuar dhe 258 raste të reja me koronavirus. Prej raportimit të rasteve të para me koronavirus në Kosovë më 13 mars, numri i të prekurve me Covid-19 ka arritur në 8,104. Ndërkohë,  4,463 persona janë shëruar.

Shifrat janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK)./ Opinion.al

Pas