Politikë

Presidenca për Ramën: I sëmuri i Surrelit kujton se ndërkombëtarët…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:32 - 30/07/20 |
Opi Nion

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese kanë hapur një tjetër kapitull të përplasjes mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.

Meta dhe Rama kanë akuzuar njëri-tjetrin si shkelës së kushtetutës. Më herët, Meta i cilësoi ndryshimet kushtetuese si të papranueshme, ndërsa Rama iu përgjigj duke thënë se shkelës i kushtetutës është ai, por nuk u shkarkua pasi qeveria respektoi “Venecian”.

Po ashtu, Rama tha se Meta përdor si llogore politike Presidencën dhe akuzon ndërkombëtarët.

Pas kësaj përgjigjeje ka reaguar zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi. Ai shkruan në “Facebook”; I sëmuri i Surrelit kujton se ndërkombëtarët janë frekuentuesit e dyshimtë të “China Club” në Berlin apo lobistët e sivëllait të tij që kërkojnë copëtimin dhe zhbërjen e shtetit të Kosovës. Çfarë mjerimi!”

Pas