Rajoni

COVID-19/ Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 26/05/20 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave dhe të infektuarve me koronavirus në Greqi. Mësohet se në 24 orët e fundit ka humbur jetë një person, duke e çuar numrin e viktimave në total në 173.

Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar 10 raste të reja, ndërsa në total numri i të infektuarve është mbi 2 mijë e 850.

Tashmë Greqia ka vetëm 18 të intubuar në spitale me COVID-19 teksa pret nisjen e sezonit turistik veror./ Opinion.al

Pas