Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë viktimë, 28 të infektuar dhe 4 të shtruar në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 20/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 703 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 28 qytetarë, në këto bashki:

14 në Tiranë, 4 në Shkodër, 2 në Fier, nga 1 qytetar në Rrogozhinë, Patos, Lushnje, Sarandë, Konispol, Përmet, Tepelenë, Korçë.

Janë 239 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 66 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,066 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (20 Maj 2022)

Raste të reja ditore 28

Të shëruar në 24 orë 66

Të shtruar në spitale 4

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 703

Testime totale 1,821,469

Raste pozitive 275,802

Raste të shëruara 272,066

Raste Aktive 239

Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 141

Fier 26

Korçë 16

Vlorë 14

Gjirokastër 12

Shkodër 12

Elbasan 6

Lezhë 5

Berat 3

Durrës 2

Dibër 2

Pas