Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/20 të infektuar, asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:51 - 04/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit, janë kryer 642 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 20 qytetarë, në këto bashki:

15 në Tiranë, 3 në Lushnje, nga 1 qytetar në Fier, Divjakë.

Në të gjithë vendin janë 291 pacientë aktivë me COVID-19.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 85 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,424 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (04 Maj 2022)

Raste të reja ditore 20

Të shëruar në 24 orë 85

Të shtruar në spitale 6

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 642

Testime totale 1,808,952

Raste pozitive 275,211

Raste të shëruara 271,424

Raste Aktive 291

Humbje jete 3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 199

Fier 31

Vlorë 15

Shkodër 9

Elbasan 9

Korçë 8

Gjirokastër 7

Durrës 5

Kukës 3

Lezhë 3

Berat 2

Pas