Kryesore

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, Rama tregon se çfarë u diskutua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 04/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas përfundimit të Kryesisë së Partisë Socialiste. Rama dha detaje rreth asaj çfarë u diskutua në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PS.

Duke qenë se duhet të nisem për në Varshave sepse është konferenca e donatorëve për Ukrainën do të doja të ishim shkurt. Sot kemi diskutuar për procesin e hyrjes së zgjedhjeve në parti për kryetarët e të gjitha njësive dhe në Asamblenë Kombëtare do të miratojmë një sërë dokumentesh, që sot janë miratuar në kryesi që burojnë nga detyrimet në funksion të plotësimit të kuadrit të rregullave të funksionimit të partisë”, tha Rama.

Ndërsa i pyetur nëse u diskutua për zgjedhjen e presidentit të ri, Rama tha se ishte informuar se sot kane filluar edhe bisedimet me palët e tjera në Kuvend.

Pati një informacion nga grupi i posaçëm dhe sot sipas informacionit që morëm kanë filluar bisedimet zyrtare me palët e tjera në Kuvend në përpjekje për të identifikuar një kandidaturë që mund të ketë një konsensus më të gjerë sesa shumica jonë. Nëse ka vullnet patjetër që shanset janë të mira. Ne jemi të gatshëm që të jemi sa më të hapur në funksion të zgjedhjes së një presidenti që të garantojë mbylljen me sukses të një kapitulli çmendurie në krye të shtetit”,-tha Rama./Opinion.al

Pas