Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri, 13 raste nga 2007 testime, 66 pacientë aktivë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 07/07/21 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 raste te reja nga 2007 testime të kryera dhe asnjë viktimë si pasojë e Covid-19.

Rastet aktive janë regjistruar në këto bashki: 3 raste në Lushnje, 2 raste në Korçë, Elbasan, Rrogozhinë, nga 1 rast në Fier, Tropojë, Gjirokastër, Rosokovec.

Aktualisht janë 66 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin, ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë.

Po gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 2 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,035 që nga fillimi i pandemisë.

Statistika (7 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 13
Të shëruar në 24 orë 2
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2007

Testime totale 823,533
Raste pozitive 132,557
Raste të shëruara 130,035
Raste Aktive 66
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 25
Elbasan 8
Shkodër 7
Korçë 7
Fier 6
Vlorë 5
Durrës 4
Lezhë 2
Kukës 1
Gjirokastër 1/Opinion.al

Pas