Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humbin jetë 36 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 01/05/21 |
Opi Nion

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 36 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid nga 2 276 teste 214 raste të reja.

Gjatë këtij harku kohor, kanë fituar betejën me Covid 305 pacientë të shëruar  duke e çuar në 133 070 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me Covid ka shkuar në 152.581, mijë persona mes të cilëve kanë humbur jetën 4 891 qytetarë.

Pas