Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 4 viktima dhe 792 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:17 - 14/08/21 |
Opi Nion

Katër persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar numrin total të viktimave në 5,542.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë kryer 9, 270 teste, prej të cilëve 792 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ndërkohë gjatë 24 orëve 104 pacientë janë shëruar, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 150, 774 persona të shëruar./Opinion.al

Pas