Kronikë

Kokainë dhe kanabis, pranga tre shpërndarësve të drogës në Dhërmi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:23 - 14/08/21 |
Opi Nion

Policia e Vlorës ka arrestuar tre persona të cilët akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Të arrestuarit janë identifikuar me inicialet K. K., 25 vjeç, A. Sh, 19 vjeç dhe I. U., 21 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Policia informon se të rinjët au arrestuan gjatë kontrollit të një subjekti ku ata punonin në Dhërmi. Në cilësinë e provës materiale, efektivët e policisë sekuestruan 100 doza me lëndë narkotike të dyshuar kokainë dhe kanabis.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Pas