Kryesore

COVID-19 në Kosovë, 8 viktima dhe 181 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 28/12/20 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit ka raportuar 8 viktima dhe 181 raste të reja me COVID-19 nga 1.002 teste të kryera.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, sot në Kosovë janë shëruar 407 qytetarë.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë arrin në 50.801. Prej tyre, 1.317 pacientë kanë vdekur dhe 39.969 janë shëruar. Raste aktive aktualisht janë 9.515./ Opinion.al

Pas