Aktualitet

Ambasadorja e SHBA takim me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 28/12/20 |
Opi Nion

Sot ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasadorja përmes një postimi në rrjetet sociale, e cila ka falenderuar këtë institucion për punën e bërë. Gjithashtu Kim shton se mbështesin dhe insistojnë në pavarësinë dhe integritetin e KPK.

“Kam pasur një takim të sinqertë me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në lidhje me presionin dhe sfidat me të cilat përballen. I falënderova për punën e tyre vitin e kaluar, që vazhdoi pavarësisht Covid. SHBA mbështet fuqimisht dhe insiston në pavarësinë dhe integritetin e KPK për hir të drejtësisë në Shqipëri”,-shprehet Kim./ Opinion.al

Pas