Kryesore

COVID-19 në Kosovë/ 488 raste dhe 8 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 02/03/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 488 persona në 24 orët e fundit. Kujtojmë se në raport me ditën e djeshme numri i infektimeve është rritur, pasi dje u regjistruan 467 raste pozitive.

Po në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 8 persona. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 4 raste (81, 77, 65, 78 vjeç), Klinë 1 rast (64 vjeç), Pejë 1 rast (37 vjeç), Prizren 1 rast (77 vjeç), Suharekë 1 rast (87 vjeç).

Bëhet me dije se numri total i infektimeve që prej fillimit të pandemisë ka shkuar  në 70.185 raste, prej të cilëve kanë humbur jetën1.616 pacientë.

Kosova regjistron 8.236 raste aktive/Opinion.al

Pas