Emisionet

“Opinion”/ Për çfarë ranë dakord PD-LSI?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:45 - 02/03/21 |
Opi Nion

Është diskutuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” për marrëveshjen e firmosur ditën e djeshme nga Partia Demokratike dhe partia Lëvizja Socialiste për Integrim në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Kjo temës është komentuar sëbashku me gazetarin Blendi Fevziu nga  4 të ftuar në studio:

  1. Ylli Rakipi
  2. Ermal Hasimja
  3. Preç Zogaj
  4. Lorenc Vangjeli

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Monika Kryemadhi
  2. Alfred Rushaj

Në pjesën e dytë është diskutuar vendimi i Gjykatës për ish-presidentin Nicola Sarcozy teksa ky i fundit është akuzuar për korrupsion.

Ndërkoëh që në pjesën e tretë ka patur sërish një rikthim tek marrëveshja e PD-LSI. /Opinion.al

Pas