Bota

COVID-19 në Itali, ulet numri i viktimave dhe i rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 19/07/21 |
Opi Nion

Shtatë qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në  24 orët e fundit në Itali. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë regjistruar 2.072 raste të reja me COVID.

651 pacientë janë shëruar, ndërsa edhe numri i shtrimeve në spitale dhe në njësitë e kujdesit intensiv ka rënë ndjeshëm.

Për shkak të variantit “Delta”, autoritet shëndetësore italiane, iu kërkojnë qytetarëve që të mos e ulin vigjilencën dhe të shmangin grumbullimet./Opinion.al

Pas