Bota

COVID-19 në Itali, humbin jetën 140 qytetarë gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 03/01/22 |
Opi Nion

Janë rritur ndjeshëm shifrat e viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Itali.

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore në Itali bëjnë me dije se 140 qytetarë kjanë humbur jetën nga COVID-19.

Po gjatë këtij harku kohor, në Itali janë regjistruar 68.052 raste të reja.  Ndërkohë që gjatë 24 orëve, sipas shifrave të autoriteteve shëndetësore, 13.379 njerëz u shëruan.

Që nga fillimi i pandemisë COVID-19, në Itali kanë humbur jetën në total 137.786 qytetarë./Opinion.al

Pas