Kronikë

Atentati në Shkodër/ Piroli u qëllua me dy plumba, telefonoi familjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 03/01/22 |
Opi Nion

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me plagosjen me armë zjarri të Vinçens Pirolit në Shkodër.

Mësohet se 34-vjeçari, i kërkuar nga autoritete për vrasje, ka qenë duke lëvizur në këmbë teksa është qëlluar me pistoletë me silenciator në gjoks dhe në bark.

Pasi është qëlluar me dy plumba Piroli ka telefonuar familjen e tij dhe iu ka kërkuar që të bëjnë kujdes.

Më pas një i njohuri i 34-vjeçarit ka marrë makinën e kushëririt të Pirolit dhe e ka dërguar në spitalin e Lezhës, pasi në spitalin e Shkodrës i plagosur ka patur frikë./Opinion.al

Pas