Bota

COVID-19 në Itali, 67 humbje jete gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:48 - 21/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, në këtë shtet kanë humbur jetën 67 qytetarë nga koronavirusi, teksa janë shënuar 3 377 raste të reja nga 330 275 testime të kryera.

Në spital numri i pacientëve vijon të jetë i ulët, vetëm 7 pacientë janë shtruar sot në kujdesin intensive dhe 45 pacientë më pak se një ditë më parë kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Në orët e fundit betejën me Covid e kanë fituar 6 308 qytetarë.

Që nga fillimi i pandemisë numri i qytetarëve të infektuarve në total është 4,641,890, prej të cilëve kanë humbur jetën 130,421 persona./ Opinion.al

Pas