Rajoni

Covid-19 në Greqi, regjistrohen 2 mijë e 187 raste të reja dhe 44 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 29/09/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit  2,187 raste të reja me Covid-19 në të gjithë vendin.

Sipas autoriteteve zyrtare bëhet me dije se numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 653,535 persona të prekur.

Nga ana tjetër mësohet se numri i vdekjeve është i lartë ku 44 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin , ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 14,795 vdekjeve janë regjistruar./Opinion.al

 

Pas