Rajoni

COVID-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 2 viktima dhe 20 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:57 - 11/06/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar  2 viktima nga koronavirusi, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 5, 470 viktima.

Bëhet me dije nga Ministria e Shëndetësisë se nga 2, 885 teste të realizuara, 20 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid.

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se në 24 orë janë shëruar 30 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 149, 619./Opinion.al

Pas