Aktualitet

COVID-19/ Manastirliu tjetër apel për qytetarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 31/08/20 |
Opi Nion

Teksa vendi vijon luftën me pandeminë COVID-19, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë një tjetër apel për qytetarët.

Pëmres një postimi në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, ministrja ka listuar disa këshilla të rekomanduara nga autoritetet shëndetësore për vendosjen e maskës dhe ruajtjes së higjienës së saj.

“Maska/barriera mbrojtëse prej tekstili ju mbron ju dhe njerëzit që keni pranë nga koronavirusi i rrezikshëm, nëse përdoret me kujdes”, shkruan Manastirliu.

 Ja disa rregulla të rëndësishme

-Lani/dezinfektoni duart përpara vendosjes së maskës/barrierës mbrojtëse

-Barriera mbrojtëse duhet të mbulojë hundën dhe gojën tuaj

-Hiqeni me kujdes duke e mbajtur tek pjesa e veshëve

-Lajeni atë rregullisht.

Pas