Kronikë

Greqi/Pacienti shqiptar godet me thikë infermieren dhe hidhet nga lartësia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 31/08/20 |
Opi Nion

Një pacient shqiptar ka goditur me thikë një infermiere greke në spitalin Attikon në Athinë. Mësohet se 59-vjeçari ishte i shtruar në spital pasi iu nënshtrua një operacioni një javë më parë.

Mëngjesin e sotëm, ai i kishte rënë ziles duke kërkuar ndihmën e infermieres, ndërkohë që me një thikë kuzhine në dorë e priste pas derës së dhomës.

Sapo kjo e fundit hyri brenda, ai e goditi disa herë duke i shkaktuar plagë të shumta. Më pas, shqiptari u ngjit në katin e 5 të godinës së spitalit dhe u hodh nga lartësia duke u vetëvrarë.

Ndërsa, infermierja 32-vjeçare, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve, po merr ndihmë mjekësore. Ajo ka plagë në gjoks, kokë dhe shpinë. Gjendja e saj është e rëndë, por mjekët thonë se nuk është në rrezik për jetën.

Shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë nuk dihen, por dyshohet se shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, vuante nga probleme të shëndetit mendor./ Opinion.al

 

Pas