Kryesore

COVID-19/ Kosova regjistron 42 raste të reja dhe 2 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 01/10/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 42 raste të reja me COVID-19.

Nga autoritetet njoftohet se nga ana tjetër janë regjistruar gjithashtu edhe 2 viktima si pasojë e virusit.

Pas disa javësh rresht ku kosova ka regjistruar numra të lartë vdekjesh dhe rastesh të reja duket se ditën e sotme.

Ndërkohë që sipas autoriteteve 409 persona janë shëruar derisa mbi 2.559 persona janë ende aktivë në koronavirus.

Deri më 1 tetor në orën 15:00 është vaksinuar plotësisht 30.1 për qind e popullsisë së përgjithshme./Opinion.al

Pas