Bota

COVID-19/ Italia shënon mbi 20 mijë të infektuar dhe 548 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:14 - 06/01/21 |
Doriana Çepunaj

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë raportuar 20 331 raste të reja me koronavirus pas më shumë se 178 mijë testimesh të kryera në 24 orët e fundit.

Po në 24 orët e fundit 548 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19. Ka shkuar kështu në 76877 numri i viktimave nga koronavirusi në vendin fqinj që prej fillimit të pandemisë.

Veneto është rajoni që ka regjistruar numrin më të lartë të infeksioneve të reja me 3,638 raste, i ndjekur nga Lombardia me 2952 raste, Lazio me 2007 raste dhe Toscana me 1692 raste./Opinion.al

Pas