Sociale

Covid-19 i merr jetën mësueses, e shtruar në spital prej ditësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 22/03/21 |
Opi Nion

Koronavirusi i ka marrë jetën mësueses nga Mirdita. Abc news raporton se mësuesja Manjola Nikolli (Pepkolaj), 41 vjeçe, ka qenë e shtruar prej disa ditësh në një spitalet COVID në Tiranë, por nuk ka mundur të fitojë dot betejën me këtë virus.

Arsimtarë, artistë, apo edhe bluzat e bardha nuk janë kursyer nga kjo sëmundje e rëndë.

Ndërkohë ditën e djeshme u shënua një bilanci më i ulët sa i takon shifrave të infektimeve dhe numrit të viktimave. Në 24 orë e fundit u regjistruan 659 raste të reja dhe 4 humbje jete si pasojë e COVID-19./Opinion.al

Pas