Rajoni

COVID-19/ Greqia shënon 617 raste të reja dhe 50 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 25/12/20 |
Doriana Çepunaj

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë bërë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 617 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 6 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Prej fillimit të pandemisë, numri i përgjithshëm i rasteve në vendin fqinj ka shkuar në 134.852.

Po në 24 orët e fundit, Greqia ka shënuar 50 vdekje të tjera duke shkuar kështu në 4507 numri i viktimave të shkaktuara si pasojë e koronavirusit./Opinion.al

Pas