Sport

Chelsea dhe Antonio Conte vijojnë betejën ligjore


               Publikuar në : 20:39 - 17/08/19 |
Opi Nion

Chelsea dhe trajneri Antonio Conte po vijojnë një betejë të ashpër ligjore ndaj njëri-tjetrit. Klubi anglez është paraqitur në Gjykatën e Punës në Londër, pas seneancës që në muajin maj dënoi Blutë të paguajnë 11 milionë euro për trajnerin pas shkarkimit në vitin 2018.

Chelsea pretendon se largimi nga detyra i teknikut ishte I drejtë. Lajmi bëhet I ditur nga “Daily Mail”. Klubi anglez ka akuzuar Conte se ka shkelur kushtet e kontratës. Për këtë arsye klubi ka kërkuar shfuqizimin e vendimit për të paguar 11 milionë euro ndajtrajnerit./ Opinion.al E.Xh.

Pas