Kronikë

Makina përplas biçikletën, plagoset një person në Lushnjë


               Publikuar në : 21:03 - 17/08/19 |
Opi Nion

Një person ka mbetur i plagosur gjatën një aksidenti të ndodhur sot në Lushnjë. Mësohet se një makinë ka përplasur një biçikletë.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur rëndë drëejuesi i biçikletës. Nga të dhënat, bëhet me dije se, aksidenti ndodhi në bulevardin e hyrjes veriore të qytetit.

I plagosuri është transportuar për në spital, ku po merr mjekimin e nevojshëm mjekësor. Ndërkohë, policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit, i cili po merret në pyetje në lidhje me rrethanat e aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Lushnje

Informacion paraprak

Sot rreth orës 19:45, në hyrje të qytetit Lushnje , shtetasi S.R, banues në Dushkë, Lushnje, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ,ka aksidentuar shtetasin M.D, 69 vjeç, banues në Dushkë, i cili po udhëtonte me biçikletë.

Shtetasi M.D është transportuar në Spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lushnje drejtuesi i automjetit, shtetasi S.R dhe po kryen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ Opinion.al E.Xh.

Pas