Kryesore

Champions League/ Tirana fitore në Gjeorgji, kalon në fazën tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:05 - 19/08/20 |
Opi Nion

Tirana ka fituar me rezultatin 0-2 në ndeshjen e luajtur në Gjerogji kundër Dinamos së Tbilisit.

Fitorja nga ndeshja e mbajtur në transfertë për shkak të situatës së krijuar nga Covid, u krijon bardh e bluve mundësinë për të kaluar tashmë në fazën e dytë eleminatore të Champions League, ku do të luajnë përballë skuadres serbe Crvena Zvezda.

Golat e triumfit për bardheblutë u shënuan nga Torasa në minutën e katërt shtesë të pjesës së parë dhe Ismajlgeci në minutën e 86-të./Opinion.al

Pas