Te Fundit

Çfarë u tha në videon intime të Priftit me ish-vartësen?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 01/10/15 |
b.f

TIRANË- “Korrupsion, seks dhe përgjime”, titullohej emisioni ‘Opinion’ i së mërkurës, ku të ftuar ishin gazetarët e aktualitetit, Artan Hoxha, Flamur Fezaj, Anduela Llabani dhe kryeredaktori i lajmeve në tv Klan Fatos Hakorja. Duke folur për një tjetër ‘rrjedhje’ të ditëve të fundit, fotot intime të Dritan Priftit shkëputur nga një video që sipas Llabanit është 20 minuta e gjate.

Videoja është bërë në vitin 2010, kohë kur Prifti ishte ministër i Energjisë në Qeverinë ‘Berisha’. Sipas Hoxhës, video është përgjim i ish-kolegëve të tij të LSI-së, ndërsa sipas Hakorjes, është vetë-regjistrim që është gjetur në laptopin e Priftit. Sakaq, Llabani foli një element të rëndësishëm. Sipas saj, materiali filmik është jo vetëm video por edhe audio, ku dëgjohet Prifti i cili flet për korrupsion në Gjykatën e Lartë.

Sakaq në këto pamje, po sipas gazetarëve, është një moment kur Priftit i vendosen para disa dokumente për t’i firmosur nga gruaja që ndan shtratin me të. Mësohet se gruaja në video, ka qenë drejtoreshë në një drejtori të rëndësishme në Ministrinë e Energjisë, 5 vite më parë. “Ka edhe video të tjera kompromentuese të politikanëve”, thanë gazetarët gjatë debatit në emisionit ‘Opinion’.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas