InstaBIZ

Ceremonia e Critics’ Choice Awards, kush triumfoi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 13/01/20 |
el ida

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur edicioni i 25-të i ndarjes së çmimeve Critics’ Choice Awards.

Ceremonia që zgjati për disa orë u drejtua nga Taye Diggs dhe në të morën pjesë aktorët më të përfolur të vitit.

Joaquin Phoenix u nderua si aktori më i mirë,  Eddie Murphy u vlerësua me “Lifetime Achievement”, çmim që nderon arritjet në karrierë, ndërsa Kristen Bell rrëmbeu çmimin #SeeHer.

Ndërkaq “Filmi më i mirë” shkoi për “Once Upon A Time In HollyWood”, film që u nderua dhe për skenarin origjinal më të mirë nga Quentin Tarantino .

Lista e çmimeve:

FILMI MË I MIRË

Once Upon a Time in Hollywood

AKTORI MË I MIRË

Joaquin Phoenix, Joker

AKTORJA MË E MIRË

Renée Zellweger, Judy

AKTORI MË I MIRË NË ROL JOPROTAGONIST

Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood

AKTORJA MË E MIRË NË ROL JOPROTAGONIST

Laura Dern, Marriage Story

AKTORI OSE AKTORJA I/E RE MË I/E MIRË

Roman Griffin Davis, Jojo Rabbit

BEST ACTING ENSEMBLE

The Irishman

REGJISORI MË I MIRË

Bong Joon Ho, Parasite
Sam Mendes, 1917

SKENARI ORIGJINAL MË I MIRË

Once Upon a Time in Hollywood — Quentin Tarantino

SKENARI MË I MIRË I PËRSHTATUR

Little Women — Greta Gerwig

BEST CINEMATOGRAPHY

1917 — Roger Deaki

EDITIMI MË I MIRË

1917 — Lee Smith

KOSTUMOGRAFIA MË E MIRË

Dolemite Is My Name — Ruth E. Carter

FLOKËT DHE MAKEUP-I

Bombshell

FILMI MË I MIRË I ANIMUAR

Toy Story 4

FILMI MË I MIRË AKSION

Avengers: Endgame

FILMI MË I MIRË KOMEDI

Dolemite Is My Name

FILMI MË I MIRË SCI-FI OSE HORROR 

Us

FILMI MË I MIRË NË GJUHË TË HUAJ

Parasite

KËNGA MË E MIRË

(Glasgow (No Place Like Home)” — Wild Rose
“(I’m Gonna) Love Me Again” — Rocketman

KOMPOZIMI MUZIKOR MË I MIRË

Hildur Guðnadóttir — Joker (FITUES)

SERIALI MË I MIRË DRAMATIK

Succession

AKTORI MË I MIRË NË NJË SERIAL DRAMATIK
Jeremy Strong, Succession

AKTORJA MË E MIRË NË NJË SERIAL DRAMATIK
Regina King, Watchmen

AKTORI MË I MIRË DYTËSOR NË NJË SERIAL DRAMATIK
Billy Crudup, The Morning Show

AKTORJA MË E MIRË DYTËSORE NË NJË SERIAL DRAMATIK
Jean Smart, Watchmen

SERIALI MË I MIRË KOMEDI
Fleabag

AKTORI MË I MIRË NË NJË SERIAL KOMEDI
Bill Hader, Barry

AKTORJA MË E MIRË NË NJË SERIAL KOMEDI
Phoebe Waller-Bridge, Fleabag

 

Pas