Aktualitet

Çekorja u qëllua me 7 plumba, policia mbledh kamerat e sigurisë në zonën përrethBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:21 - 02/09/22 |
Opi Nion

Një atentat me armë zjarri u regjistrua në Shkodër ditën e sotme, ku i vrarë mbeti Ismet Çekorja, babai i Barjaram Çekores, autori i dyshuar për atentatin e mbrëmjes së 25 gushtit ndaj Alban Bruçit.

Sipas News 24, Çekorja është qëlluar me 7 plumba në trup ndërsa ishte duke lëvizur më këmbë në lagjen “Kiras”, pranë ish-shkollës veterinare në Shkodër.

Ndërkohë, pas mbërritjes në vendngjarje uniformat blu  kanë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë të objekteve dhe shtëpive në zonë për të bërë të mundur identifikimin e autorit.

58-vjeçari, Ismet Çekorja është babai i Bajram Çekores, ky i fundit i shpallur në kërkim për atentatin ndaj Alban Bruçi pak ditë më parë në Shkodër. Ndërkohë, 4 ditë më parë,viktima Ismet Çekorja pas shpalljes në kërkim të djalit të tij, doli në një deklaratë për mediat duke thënë se ishte i pafajshëm dhe se në momentin e atentatit, i biri ka qenë në një vend të monitoruar me kamera./Opinion.al.

 

Pas