Sport

VIDEO/ Incident i rrallë, Nadal godet veten në fytyrë me raketëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 02/09/22 |
Opi Nion

Një dëmtim i rrallë i ndodhi tenistit Rafael Nadal. Spanjolli, pasi u përpoq të arrinte një top të vështirë në ndeshjen ndaj Fognini, u rrëzua në tokë me hundën e gjakosur.

Nga përsëritja u pa se pasi e ktheu topin, raketa u përplas në tokë dhe më pas në hundë, duke e goditur fort.

Menjëherë erdhi ndërhyrja e mjekëve, që e qepi zonën e dëmtuar për të ndalur hemorragjinë. Nadal e vazhdoi ndeshjen dhe e fitoi 3-1 me sete, duke kaluar në raundin e tretë të US Open.

Pas