Aktualitet

Burrë e grua dhunohen me karrige në qendrën e votimit nga vëzhguesi i PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 25/04/21 |
Opi Nion

Një incident është shënuar ditën e sotme në një qendër votimi në Maliq. Konkretisht ngjarja ka ndodhur në fshatin Vashmi teksa një çift bashkëshortësh është sulmuar  nga vëzhguesi i Partisë Demokratike.

Bëhet me dije se çifti Avdolli janë goditur me karrige në kokë nga Gledis Adri. Çifti është dërguar në Spitalin e Korçës me dëmtime në kokë, teksa kanë marrë ndihmën e parë mjekësore dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Kujtojmë se deri më tani në bashkinë e Maliqit pjesëmarrja e votuesve ka qenë e lartë, rreth 31.7%./Opinion.al

Pas