Aktualitet

Burgu për biznesmenët, tërhiqet Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 16/11/15 |
b.f

TIRANE- ­ Partia Socialiste është tërhequr nga ndryshimet në kodin penal për kuponin tatimor. Pas kundërshtive brenda maxhorancës, PS duket se ka hequr dorë nga dënimi maksimal që parashikonte deri në 3 vite burg.
Mësohet se ndryshimi do të jetë në nenin ku parashikohet, nga gjobë deri në 3 vite burg dhe tashmë do të jetë nga gjobë deri 1 vit burg.

Pra, mosdhënia e kuponit është  tashmë kundravajtje administrative. Pas kësaj, duket se aleatët e PS­së, LSI dhe PDIU do të votojnë pro këtyre ndryshimeve në Kodin Penal.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas