Aktualitet

ISIS video kërcënuese për vendet që do ndërhyjnë në Siri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:01 - 16/11/15 |
b.f

TIRANË- ISIS ka lëshuar sot një tjetër video-mesazh duke kërcënuar specifikisht Uashingtonin por edhe të gjitha vendet e tjera që do të marrin pjesë në sulmet ajrore në Siri.

Sot teksa nderohen viktimat e Francës, Shteti Islamik del me një video-mesazh të ri propagandistik duke kërcënuar vendet e tjera të koalicionit ndërkombëtar që mund ti bashkohen Francës në bombardimet ndaj militantëve të ISIS në Siri dhe Irak.

Videoja është lëshuar nga një grup islamik me qendër në Irak i vetëquajtur “Wilayat Kirkuk”.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas