Aktualitet

Autori i Linzës, dyshohet edhe për një tentativë vrasjeje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 16/11/15 |
b.f

TIRANE- Emiljano Tasho, 28 vjeç që u arrestua për ngjarjen e Linzës dyshohet edhe për ngjarje të tjera kriminale në Tiranë. Sipas policisë, ky shtetas dyshohet të jetë edhe autori i ngjarjes së ndodhur më datë 24.07.2015, në rrugën “Hoxha Tasim”, ku autori i dyshuar është konfliktuar me shtetasin me iniciale Xh. Sh. dhe ka qëlluar në drejtim të tij me një armë zjarri tip pistoletë.

Shtetasi Emiljano Tasho dyshohet për veprat penale të “Vrasje me paramendim, e kryer në bashkepunim”, “Prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit dhe municionit”, “Vjedhje me arme” dhe “Vrasje e ngelur ne tentativë”, bën të ditur policia.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas