Sport

Buffon drejt largimit nga Juventusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:04 - 30/03/21 |
Opi Nion

Edhe pse nuk do të jetë hera e parë, Gianluigi Buffon mund të largohet së shpejti nga Juventus në fund të sezonit.

Mediat italiane shkruajnë se Buffon nuk është ndjerë i vlerësuar këtë sezon dhe për këtë arsye mund të largohet sërish nga Torino.

42-vjeçari do të presë deri më 23 maj, atëherë kur luhet finalja e Kupës së Italisë, dhe nëse nga ana e drejtuesve nuk do të ketë asnjë sinjal për rinovimin, Buffon do të duhet të bëjë një zgjedhje.

Largim drejt një klubi të madh, nëse një ofertë e tillë do të vijë. Në të kundërt do t’i thotë lamtumirë karrierës së gjatë futbollistike.

Ikona e klubit bardhezi u largua në vitin 2018 nga Juventus drejt Paris Saint Germain dhe u rikthye sërish te “Zonja e Vjetër”, vetëm pas një sezoni.

Pas