Aktualitet

Brenda spitalit të Fierit, Rama:Ja edhe hyrja e “stallës” që u verboi sytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 03/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook, disa imazhe nga spitali i Fierit, ku vazhdojnë punimet për dorëzimin e tij përpara 25 Prillit. Ndër të tjera në këto pamje shihet edhe një pjesë e hollit hyrës të spitalit.

Duke ironizuar opozitën dhe deklaratat e saj mbi këtë spital, Rama shkruan:  “Ja edhe hyrja e “stallës” që u verboi sytë e shthurri gojën komentatorëve të zjarrtë demokratikas këtu… Mos u mërzisni miq, Shqipëria nuk ndalet dhe kjo shumicë popullore që punon pa pushim, nuk ndalet; më e mira do bëhet edhe për ju demokratikasit, për familjet tuaja, për vendbanimin tuaj. Dhe do ta bëjmë ne, me punë e me durim”.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, Kryeministri ka qenë në takime në qarkun e Fierit, ku ka inspektuar disa nga investimet që po kryhen nga bashkitë në Roskovec e Mallakastër./Opinion.al

Pas