Kronikë

Bombola e gazit shkrumbon shtëpinë në Krujë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 20/05/22 |
Opi Nion

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Miliska të Krujës. Sipas policisë shkaku i zjarrit mësohet të ketë qenë shpërthimi i bombolës së gazit që ndodhjen në banesën e pronarit me iniciale N.P. Si pasojë është djegur plotësisht banesa, por fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz.

“Rreth orës 12:00, në fshatin Miliska, në banesën e shtetasit N. P., ka rënë zjarr për shkak të shpërthimit të bombolës së gazit.

Si pasojë është djegur plotësisht banesa. Nuk ka dëme në njerëz.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit”-njofton policia.

Pas