Kronikë

Blindohet Gjykata e Krujës, jepet sot masa për 5 të arrestuarit në Nikël


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 16/09/18 |
b.f
Blindohet të dielën nga policia Gjykata e Krujës, pasi pritet të jepet masa për pesë të arrestuarit në Nikël.

Gjatë aksionit të forcave RENEA, u arrestuan shtetasit Lutfi Haka, 67-vjeç, Marklen Haka, 27-vjeç, Ylli Çangu, 42-vjeç, Skënder Leza, 34-vjeç, Valter Bami, 32-vjeç.

Policia iu gjeti të fshehur në banesa armë dhe para. Më herët, Prokuroria kërkoi masën ‘Arrest me burg’ për 5 të arrestuarit.

Aksioni i policisë në Nikël të Fushë-Krujës nisi rreth orës 05:00 të mëngjesit të 12 shtatorit.

Qëllimi ishte goditja e një prej grupeve më të përfolura për disa ngjarjeje të rënda në Tiranë./Opinion.al

 

Pas