-Jetë dhe Stil

Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur i botës, ja kush e kalon!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 23/10/15 |
b.f

Amancio Ortega, themeluesi i gjigandit spanjoll të veshjeve Zara, kalon pasurinë e Bill Gates, i konsideruar deri tani si njeriu më i pasur i globit, sipas klasifikimit real të miliarderëve të bërë nga Forbes. Sot, pasuria e Ortegas arriti vlerën neto prej 79 miliardë dollarë, duke shënuar një rritje prej 2.4 miliardë dollarësh nga dita e djeshme. 79-vjeccari jeton në La Coruna të Spanjës dhe është trashëgimtar i linjës së veshjeve nga viti 1975.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas