Bota

Bilanci nga Italia, vetëm 177 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 04/06/20 |
el ida

Italia ka regjistruar 88 viktima të tjera nga koronavirusi në 24 orë e fundit. Në total nga nisja e pandemisë Italia regjistron 33,689 humbje jetësh.

Por, lajmi i mirë është se sipas Emergjencave Civile të infektuarit e rinj kanë qenë vetëm 177, për një total prej mbi 233 mijë të prekurish.

Në Lombardi, rajoni më i goditur nga pandemia gjatë 24 orëve u bënë vetëm 3,410 tamponë, 89 prej të cilëve rezultuan pozitivë.

Edhe pse një nga vendet më të goditura nga pandemia COVID-19, që prej ditës së djeshme Italia hapi kufijtë e brendshëm e të jashtëm dhe tashmë, në shtetin fqinj është kthyer qarkullimi i lirë në të gjithë territorin kombëtar e hyrje-daljet në të gjitha rajonet./Opinion.al

Pas