Bota

Pakistan/ Torturohet dhe vritet 8-vjeçarja, pasi liroi disa papagallë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 04/06/20 |
el ida

Një çift në Pakistan është arrestuar pasi dyshohet se ka torturuar dhe vrarë një 8 vjeçare, pasi ajo liroi nga kafazi dy papagallë të shtrenjtë.

Hassan Siddiqi rrëfeu se ai dhe gruaja e tij rrahën në një gjendje zemërimi vajzën, e cila po punonte për ta si shërbyese, në qytetin e Rawalpindi, thanë zyrtarët e policisë për The Independent.

Vajza ishte pa ndjenja kur u dërgua në një spital privat në 31 maj. Ajo u mbajt në jetë me ventilator, por vdiq ditën tjetër. Sipas raportit mjekësor të spitalit, vajza e ndjerë kishte shenja torturimi në faqe, brinjë dhe kofshë.

Ajo gjithashtu kishte shenja më të vjetra dhune të cilat ende nuk ishin shëruar plotësisht. Raporti gjithashtu tha se 8 vjeçarja kishte shenja dëmtimi në disa zona, që sugjerojnë një përdhunim të mundshëm. Policia është në pritje të një raporti përfundimtar./Opinion.al

Pas