Aktualitet

Bie zjarr në Drejtorinë Arsimore të Fierit, ç’thotë policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:08 - 05/03/21 |
Opi Nion

Drejtoria Arsimore e Fierit është përfshirë ditën e sotme nga flakët.

Sipas njoftimit të policisë zjarri ka rënë në katin e dytë të ndërtesës, teksa në vendngjarje kanë shkuar policia dhe zjarrfikësja.

Menjëherë është bërë evakuimi i personave të cilët ndodheshin në ndërtesë, teksa është punuar për shuarjen e flakëve.

Ende nuk dihet shkaku i zjarrit por policia dhe grupi hetimor janë duke punuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

“Sot rreth orës 15:10, te Drejtoria Arsimore Fier, në katin e dytë ka rënë zjarr. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë të cilët bënë evakuimin e personave që ndodheshin aty.

Shërbimi zjarrfikës po punon për fikjen e flakëve. Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.”- lajmëron policia./Opinion.al

Pas