Rajoni

Greqia shënon 2215 raste të reja me COVID dhe 32 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 05/03/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi kanë humbur jetën 32 persona, ndërsa janë shënuar  2,215 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë raporton se 451 pacientë ndodhen në intubim.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 201,677 të prekur, 51,7% e të cilave janë burra. Situata epidemiologjike vijon të mbetet shqetësuese për shkak të rritjes së pacientëve në terapi intensive./Opinion.al

Pas